SZKŁA Z POWŁOKĄ ANTYREFLEKSYJNĄ

Powłoki antyrefleksyjne są uszlachetnieniem stosowanym w celu wyeliminowania rozproszonych odbić światła na powierzchni soczewek, co wpływa na zwiększenie ilości światła przechodzącego przez soczewkę i zwiększenie kontrastu widzenia.

Powłoka antyrefleksyjna
maksymalna przejrzystość soczewek
gwarantująca komfort widzenia
Powłoka utwardzająca
zwiększenie odporności na zarysowania
wydłużająca okrez użytkowania okularów
Powłoka hydrofobowa
hydrofobowość
dzięki której soczewki w mniejszym stopniu zaparowują
Powłoka oleofobowa
oleofobowośc
która ułatwia czyszczenie soczewek
Powłoka antystatczna
antystatyczność
dzieki której soczewki nie przyciągją drobin kurzu,
brudu i są łatwiejsze w utrzyaniu czystości


Redukcja grubości szkieł okularowych

Standardowo w okularach montowane są szkła o grubości określonej indeksem 1,50. Jest to wartość wystarczająca w odniesieniu do niewielkiej wady wzroku. Jeśli jednak wada jest większa lub bardzo duża (co określa moc wyrażona w dioptriach) wówczas warto zastosować redukcję grubości, inaczej zwaną "indeksowaną" lub "cieniowaną" . Oznacza to, że im większy indeks zastosujemy, tym cieńsze soczewki uzyskamy.

Redukcję grubości można osiągnąć dla szkieł dodatnich i ujemnych. Cieńsze szkła to nie tylko lżejsze szkła, ale także wyglądające bardziej elegancko i modnie. Najwyższy możliwy indeks na szkłach organicznych to 1,74, ale już różnica pomiędzy indeksem 1,50 a 1,67 w grubości i wadze szkła wynosi aż 30%! Warto zatem dopłacić i cieszyć się cienkimi szkłami!Szkła fotochromowe

Soczewki fotochromowe dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych, rozjaśniając się i przyciemniając z niesamowitą szybkością, w zależności od natężenia światła. Pozwala to na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie. Zapewnia to wyjątkową wygodę i komfort użytkowania.

Soczewki fotochromowe są dostępne jako:

  • Fotochromy starszej generacji na szkłach organicznych i mineralnych
  • TransitionsSignature VII (dostępne w kolorze szarym i brązowym)
  • TransitionsXTRActive (dostępne w kolorze szarym)
  • DriveWearSzkła polaryzacyjne

Soczewki polaryzacyjne mają dwie podstawowe zalety: pełnią funkcję okularów przeciwsłonecznych i neutralizują oślepiające refleksy, powstające wówczas gdy światło odbija się od mokrej drogi, powierzchni wody lub śniegu. Eliminacja światła odbitego zwiększa kontrast widzenia i pozwala na bardziej komfortowe widzenie. To idealne soczewki do wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, pozwalające pełniej korzystać z życia.
Zalety:

  • Eliminują oślepiające odblaski, zmniejszają zmęczenie oczu;
  • Całkowicie chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV;
  • Zwiększają kontrast widzenia;
  • Idealne rozwiązanie dla osób wrażliwych na światło;

Dla naszych klientów jesteśmy w stanie wykonać okulary przeciwsłoneczne z wadą wzroku do opraw sportowych oraz opraw plastikowych jak i metalowych.2015 © Optyk Bifocal | Wykonanie RcWebs.pl
stat4u